Modelová řada hodinek PRIM Beata vzešla ze spolupráce novoměstských hodinářských mistrů s českou módní návrhářkou Beatou Rajskou. Výsledkem se staly hodinky určené zejména pro ženy, které mají rády elegantní a klasický styl oblékání, ozvláštněný zajímavými detaily. Decentní, a přitom nápaditý podklad číselníku tvoří jemné rastrování s motivem anglické mašle. Vteřinovou ručku nahrazuje jehla, která při pohybu vizuálně „prošívá“ okraj číselníku. Vytváří tak iluzi ozdobného prošití, které se značí v technických kresbách při navrhování oděvů. Symbolické zvětšení indexů 1 a 7 je dané aspektem jedničky jako počátku všeho a sedmičky jako šťastného čísla v numerologii.
Korunka je zdobena českým granátem, specifickým minerálem, který se těží výhradně v České republice. Zvoleno bylo prosklené zadní víko s pohledem na mechanický strojek. Při výběru řemínku se návrhářka Beata Rajská rozhodla pro elegantní hnědou kůži.
Tento model stále lze vyrobit na zakázku, ve standardní nabídce je dostupný v modelových řadách PRIM Automatic (osazený švýcarským mechanickým strojkem) a PRIM (osazený švýcarským bateriovým strojkem).