Upravit stránku

Mezi osobnostmi, které v průběhu let spojily své jméno se značkou PRIM, najdete špičkové odborníky, olympioniky, umělce i úspěšné podnikatele. Přispívají k proslulosti svého oboru stejně, jako společnost ELTON hodinářská už 70 let přispívá k proslulosti náramkových hodinek PRIM.

Ambasadoři

TGB

Taťána Gregor Brzobohatá

Taťána Gregor Brzobohatá, rozená Kuchařová, je česká tanečnice, modelka a herečka. V roce 2006 se stala Miss České republiky a Miss World, jako první vítězka nejstarší světové soutěže krásy z České republiky, která se konala 30. září 2006 ve Varšavě v Polsku. V roce 2013 skončila na druhém místě v soutěži StarDance.
 

Čas je to nejcennější co v životě máme a i proto vnímám hodinky jako něco, co mi připomíná výjimečné okamžiky a životní milníky. Pro mě osobně se jeden z nich uskutečnil před 15ti lety na Miss World. Jsem moc ráda, že k mému výročí vznikly právě tyto luxusní dámské hodinky, které výjimečnost tohoto okamžiku dokonale vystihují. Tyto hodinky mi budou navždy připomínat úspěch ve světě a moment, který mi doslova změnil život.

Mým přáním je, aby v sobě zároveň nesly symboliku toho, že čas je to nejcennější, co můžeme jeden druhému věnovat. Čas, lásku a pozornost. To si uvědomuji díky práci své nadace každý den. Proto bych si přála, aby všechny dámy, které budou moje hodinky “Prim ICONIC” nosit, v sobě hrdě nesly i zmíněné hodnoty. 

S láskou Taťána

Kateřina Haring

Úspěšná česká podnikatelka a prezidentka Českomoravské asociace podnikatelek a manažerek (ČMAPM). Založila a stojí v čele společností Dynamic Group, Design Center a G.E.P. Great Events Production, které se zabývají designem i realizací interiérů a pořádáním eventů. Časopis Forbes zařadil Kateřinu mezi nejvlivnější ženy České republiky. V roce 2017 se stala viceprezidentkou pro Evropu celosvětové asociace podnikatelek FCEM.

Je pro mne čest reprezentovat tradiční českou značku, řemeslnost a zručnost novoměstských hodinářů. Hodinky PRIM jsem si zamilovala na první pohled. Návštěva manufaktury ELTON hodinářská mne navíc přesvědčila, že výroba hodinek je vlastně umění. Kompletní výrobu hodinek příliš zemí nezvládá, díky značce PRIM mezi ně však patří i naše republika. To už je důvod se mými hodinkami PAVOUK pochlubit i při mezinárodních setkáních podnikatelek. Máme totiž na co být pyšní.
haring

PŘÍZNIVCI ZNAČKY

Josef Dostál

Kajakář, mistr světa, reprezentant v rychlostní kanoistice, držitel tří olympijských medailí z her v Londýně a Riu. Kromě výkonů na vodě, kde je naprostá světová špička, zaujal širokou veřejnost svoji dvoumetrovou postavou a různorodými zájmy. 

Primky mají v naší rodině velkou tradici, nosil je už pradědeček, ale jejich nošení jsem odkoukal až u svého dědečka. Říkal jsem si, že až budu velký, chci mít taky takové. Byly pro mne znakem mužství a dospělosti. Oceňuji jejich nadčasový vzhled a na první pohled patrnou kvalitu, takže v mém "hodinkovém šatníku" vždycky vyniknou a převyšují ostatní. Prostě otevřete šuplík a vidíte, co jsou Primky a proto vlastně už jiné nenosím. Mám rád decentní styl a ladné křivky, takže mým favoritem je model Diplomat. Ten beru na ty nejzásadnější společenské akce, umocní to můj dojem ze slavnostní události. Ostatní Primky střídám podle nálady a stylu, líbí se mi, že mi vždycky dodají pocit elegance. I když přijdu zničený a upocený z tréninku.
Josef Dostál.jpg
David Kraus.jpg

David Kraus

Český zpěvák, textař, skladatel a filmový, televizní i divadelní herec. Pravidelně vystupuje se svou kapelou ve sledované Show Jana Krause. Angažuje se také v kampani na podporu pacientů s cystickou fibrózou CF Hero. V současné době připravuje turné se skupinou Gipsy Brothers a pracuje na dalších hudebních projektech.

Je mi ctí být ambasadorem kvalitní české značky, která mě provází celým životem. Můj děda by měl radost, kdyby viděl, jak se procházím po dílně v Novém Městě nad Metují. Mimochodem, vidět, jak ty hodinky vznikají, pro mě byl obrovský zážitek. Strašně jsem nadšený z toho, jaké mají hodinky PRIM kvalitní zpracování a materiály. Ty hodinky snad ani nejdou rozbít. Radši je ani nesundávám, abych je neztratil. Mám rád věci na celý život a jednou svoje PRIMKY, které jsem měl celý život na ruce, předám svým dětem.

Jan Štulík

Český ortoped a chirurg, primář Oddělení spondylochirurgie v pražské Fakultní nemocnici Motol. Specializuje se na chirurgickou léčbu onemocnění a poranění páteře, je zakládajícím členem a viceprezidentem České spondylochirurgické společnosti. V roce 2010 byl jmenován profesorem pro obor ortopedie. Je autorem několika unikátních operačních postupů, ročně provede přes 600 operací. Za svou vědeckou i publikační činnost je oceňován nejen v České republice, ale také v zahraničí.

S hodinkami PRIM jsem se setkal již jako malý kluk, ty moje byly s modrým ciferníkem a mechanickým strojkem. Tenkrát jsem si to ještě neuvědomoval, ale teď už vím, že schopnost vyrobit kvalitní mechanické strojky představuje velkou zručnost výrobce a prestiž regionu. Umějí to jenom v málo zemích světa. V Novém Městě nad Metují to dovedou a sklízí za to můj obdiv. Do společnosti nejraději nosím hodinky PRIM Diplomat nebo Spartak 43, na sport a outdoorové aktivity preferuji Orlík II.
Jan Štulík.jpg
Miroslav Bárta.jpg

Miroslav Bárta

Profesor egyptologie, ředitel Českého egyptologického ústavu UK v Praze. Vede české výzkumy v Egyptě a Súdánu, těžiště jeho archeologické činnosti spočívá ve výzkumu lokality stavitelů pyramid v Abúsíru nedaleko Káhiry. Je nositelem mnoha prestižních mezinárodních cen za svou činnost ve vědě. Kromě egyptologie se dlouhodobě zabývá studiem fenoménu tzv. kolapsů, vzestupy a pády komplexních civilizací v mezioborové perspektivě bádání. 

Jako malý kluk jsem dostal své první hodinky – krásné modré a nesly značku PRIM Sport. Mám je dodnes a stále spolehlivě fungují. Dlouhé roky jsem je nosil vždy a všude, do školy, na atletický ovál i do vody. A všechno vydržely. Dnes na tom nejsem jinak, jen mi je podstatně víc. Stejně jako tehdy ale inklinuji k hodinkám, které jsou schopny vydržet i extrémní podmínky archeologických výzkumů v pouštích či hluboko v podzemí, jsou odolné a přitom vypadají skvěle. Proto moje volba padla opět na značku PRIM, tentokrát to je Orlík.

Radko Kynčl

Kurátor strojírenských a hodinářských sbírek Národního technického muzea v Praze. Je autorem řady odborných článků, knižních publikací a statí, publikoval ve Francii i v Německu. Zpracovával hodinářské sbírky na památkových objektech, podílel se na přípravě expozice hodin ve Šternberku a je autorem současné expozice Měření času v NTM. 

V českých zemích bylo v 19. a 20. století vybudováno několik výrobních odvětví, která se zařadila do evropské i světové špičky daného oboru. Řada jich bohužel v bouřlivých hospodářských turbulencích na konci 20. století zanikla, což mne, jako historika techniky, samozřejmě znepokojuje. O to víc jsem potěšen, že právě v oboru, na nějž jsem profesně zaměřen, se tuto tradici podařilo zachovat. Velmi mě těší, že díky ohromnému entuziasmu a nadšení se v Novém Městě podařilo udržet na vysoké úrovni tak náročnou a nesporně exkluzivní výrobu, jakou je produkce náramkových mechanických hodinek a uchovat tak i nadále hodnotnou tradici značky PRIM.
Radko Kynčl.jpg
Hynek Čermák.jpg

Hynek Čermák

Filmový a divadelní herec, který ve filmu a v televizi objevuje již od roku 1993. Na prknech významných pražských i mimopražských divadelních scén odehrál řadu rolí, činoherních i muzikálových. Aktuálně je členem souboru Dejvického divadla. Absolvent pražské DAMU ztvárnil také desítky rolí v českých filmech a seriálech. Je držitelem Českého lva za nejlepší mužský herecký výkon ve vedlejší roli.

Hodinky jsou moje vášeň a mám jich doma nepřeberné množství. K hodinkám PRIM, konkrétně k modelu Orlík, mám také vztah už dlouho. Ve 14 letech jsem vstoupil do Svazarmu kvůli létání, létal jsem sportovně, skákal jsem na padáku a Orlíky jsou prostě hodinky, které všichni lidé od letadel a od padáků znají, takže moje záliba v nich pochází hlavně odtud. PRIM Orlík jsou totiž hodinky, o kterých jsem si celý život říkal, že si je jednou pořídím. A teď je mám a rád je nosím, protože Orlíky mají tu obrovskou výhodou, že u nich nikdy nebudu mít pocit, že mám na ruce kýč.

Tomáš Třeštík

Český fotograf, který se v současné době věnuje převážně reklamní a portrétní fotografii. Je autorem nejen řady portrétů osobností české i světové umělecké scény, ale například také série netradičních fotografií pražských bezdomovců. Pracoval například na reklamních kampaních pro T-mobile, Komerční banku, ČSOB, Českou spořitelnu, Kofolu, Frisco nebo soubor La Putyka, spolupracuje také s časopisy, v poslední době například s magazínem Reportér.

Co mě osobně baví na hodinkách Prim? Tradice. Primky byly mé první hodinky. A na první hodinky se prostě nezapomíná. Patriotismus. Baví mě mít ve své sbírce kvalitní hodinky kompletně vyrobené v České republice. Osobní přístup. Strašně mě bavilo sledovat průběh vzniku mých Orlíků, projít si továrnu a uvědomit si, že z toho kusu ocele, z té chladné trubky, kterou jsem viděl na začátku ve skladu materiálu, se nakonec díky profesionálům, kterým jsem mohl chvíli koukat pod ruku, stanou tikající, žijící hodinky s příběhem.
Tomáš Třeštík.jpg
Robert Sovík.jpg

Robert Sovík

Mladý český podnikatel působící v New York City. Robert studoval v Praze a hrál lední hokej za tým HC Sparta Praha. Ve svých 20 letech odešel studovat do USA, kde se věnoval oboru ekonomie a zároveň hrál lední hokej za univerzitní hokejový tým na Hobart College ve státě New York.

Jedním z jeho projektů je USA Sport & Study, kde pomáhá mladým českým a slovenským sportovcům, kteří chtějí studovat a sportovat na univerzitách i středních školách v USA.

K Primkám mám speciální vztah. Při mé cestě do USA jsem si s sebou odvážel i své první, které jsem dostal od svého otce. Vždy se mi líbil jejich jednoduchý, elegantní styl a také mi připomínaly domov, kdykoliv jsem se na ně podíval. Jsem moc rád, že nosím na svém zápěstí hodinky, které byly kompletně vyrobeny v České republice a které představují tradici, zručnost a kvalitu.

Marek Botka

Strategický ředitel společnosti LogEx Logistics vystudoval několik škol a manažerské vzdělání si doplnil na universitě v Praze dosažením titulu MBA. V mládí se věnoval basketbalu a nyní aktivně provozuje squash a paragliding. V profesním životě jedná dynamicky a má rád dobře ukončenou práci s jasnými výsledky. Hledá inovativní postupy a mezi jeho významné milníky patří úspěšná spolupráce se světoznámými automobilkami a projektové vedení firem.

Myslím si, že hodinky PRIM Manufacture 1949 ve své podstatě říkají něco o nositeli právě této značky. Já mám rád detail, individualitu, kvalitu a jsem patriot. Logicky tedy můj výběr musel směřovat ke značce, ke které mám úctu, ke značce PRIM. Moje první hodinky byly Primky a dokonce i druhé hodinky od mých rodičů, které jsem dostal za vyznamenání, byly to tenkrát vodotěsné PRIM Sport. Na tuto tradici nyní navazuji elegantními hodinkami PRIM Diplomat a příběh tak může pokračovat.
Marek Botka.jpg