Upravit stránku

Mezi osobnostmi, které v průběhu let spojily své jméno se značkou PRIM, najdete špičkové odborníky, olympioniky, umělce i úspěšné podnikatele. Přispívají k proslulosti svého oboru stejně, jako společnost ELTON hodinářská už 70 let přispívá k proslulosti náramkových hodinek PRIM.

Josef Dostál

Kajakář, mistr světa, reprezentant v rychlostní kanoistice, držitel tří olympijských medailí z her v Londýně a Riu. Kromě výkonů na vodě, kde je naprostá světová špička, zaujal širokou veřejnost svoji dvoumetrovou postavou a různorodými zájmy. 

Primky mají v naší rodině velkou tradici, nosil je už pradědeček, ale jejich nošení jsem odkoukal až u svého dědečka. Říkal jsem si, že až budu velký, chci mít taky takové. Byly pro mne znakem mužství a dospělosti. Oceňuji jejich nadčasový vzhled a na první pohled patrnou kvalitu, takže v mém "hodinkovém šatníku" vždycky vyniknou a převyšují ostatní. Prostě otevřete šuplík a vidíte, co jsou Primky a proto vlastně už jiné nenosím. Mám rád decentní styl a ladné křivky, takže mým favoritem je model Diplomat. Ten beru na ty nejzásadnější společenské akce, umocní to můj dojem ze slavnostní události. Ostatní Primky střídám podle nálady a stylu, líbí se mi, že mi vždycky dodají pocit elegance. I když přijdu zničený a upocený z tréninku.
Josef Dostál.jpg
David Kraus.jpg

David Kraus

Český zpěvák, textař, skladatel a filmový, televizní i divadelní herec. Pravidelně vystupuje se svou kapelou ve sledované Show Jana Krause. Angažuje se také v kampani na podporu pacientů s cystickou fibrózou CF Hero. V současné době připravuje turné se skupinou Gipsy Brothers a pracuje na dalších hudebních projektech.

Je mi ctí být ambasadorem kvalitní české značky, která mě provází celým životem. Můj děda by měl radost, kdyby viděl, jak se procházím po dílně v Novém Městě nad Metují. Mimochodem, vidět, jak ty hodinky vznikají, pro mě byl obrovský zážitek. Strašně jsem nadšený z toho, jaké mají hodinky PRIM kvalitní zpracování a materiály. Ty hodinky snad ani nejdou rozbít. Radši je ani nesundávám, abych je neztratil. Mám rád věci na celý život a jednou svoje PRIMKY, které jsem měl celý život na ruce, předám svým dětem.

Jan Štulík

Český ortoped a chirurg, primář Oddělení spondylochirurgie v pražské Fakultní nemocnici Motol. Specializuje se na chirurgickou léčbu onemocnění a poranění páteře, je zakládajícím členem a viceprezidentem České spondylochirurgické společnosti. V roce 2010 byl jmenován profesorem pro obor ortopedie. Je autorem několika unikátních operačních postupů, ročně provede přes 600 operací. Za svou vědeckou i publikační činnost je oceňován nejen v České republice, ale také v zahraničí.

S hodinkami PRIM jsem se setkal již jako malý kluk, ty moje byly s modrým ciferníkem a mechanickým strojkem. Tenkrát jsem si to ještě neuvědomoval, ale teď už vím, že schopnost vyrobit kvalitní mechanické strojky představuje velkou zručnost výrobce a prestiž regionu. Umějí to jenom v málo zemích světa. V Novém Městě nad Metují to dovedou a sklízí za to můj obdiv. Do společnosti nejraději nosím hodinky PRIM Diplomat nebo Spartak 43, na sport a outdoorové aktivity preferuji Orlík II.
Jan Štulík.jpg
Miroslav Bárta.jpg

Miroslav Bárta

Profesor egyptologie, ředitel Českého egyptologického ústavu UK v Praze. Vede české výzkumy v Egyptě a Súdánu, těžiště jeho archeologické činnosti spočívá ve výzkumu lokality stavitelů pyramid v Abúsíru nedaleko Káhiry. Je nositelem mnoha prestižních mezinárodních cen za svou činnost ve vědě. Kromě egyptologie se dlouhodobě zabývá studiem fenoménu tzv. kolapsů, vzestupy a pády komplexních civilizací v mezioborové perspektivě bádání. 

Jako malý kluk jsem dostal své první hodinky – krásné modré a nesly značku PRIM Sport. Mám je dodnes a stále spolehlivě fungují. Dlouhé roky jsem je nosil vždy a všude, do školy, na atletický ovál i do vody. A všechno vydržely. Dnes na tom nejsem jinak, jen mi je podstatně víc. Stejně jako tehdy ale inklinuji k hodinkám, které jsou schopny vydržet i extrémní podmínky archeologických výzkumů v pouštích či hluboko v podzemí, jsou odolné a přitom vypadají skvěle. Proto moje volba padla opět na značku PRIM, tentokrát to je Orlík.

Radko Kynčl

Kurátor strojírenských a hodinářských sbírek Národního technického muzea v Praze. Je autorem řady odborných článků, knižních publikací a statí, publikoval ve Francii i v Německu. Zpracovával hodinářské sbírky na památkových objektech, podílel se na přípravě expozice hodin ve Šternberku a je autorem současné expozice Měření času v NTM. 

V českých zemích bylo v 19. a 20. století vybudováno několik výrobních odvětví, která se zařadila do evropské i světové špičky daného oboru. Řada jich bohužel v bouřlivých hospodářských turbulencích na konci 20. století zanikla, což mne, jako historika techniky, samozřejmě znepokojuje. O to víc jsem potěšen, že právě v oboru, na nějž jsem profesně zaměřen, se tuto tradici podařilo zachovat. Velmi mě těší, že díky ohromnému entuziasmu a nadšení se v Novém Městě podařilo udržet na vysoké úrovni tak náročnou a nesporně exkluzivní výrobu, jakou je produkce náramkových mechanických hodinek a uchovat tak i nadále hodnotnou tradici značky PRIM.
Radko Kynčl.jpg
Hynek Čermák.jpg

Hynek Čermák

Filmový a divadelní herec, který ve filmu a v televizi objevuje již od roku 1993. Na prknech významných pražských i mimopražských divadelních scén odehrál řadu rolí, činoherních i muzikálových. Aktuálně je členem souboru Dejvického divadla. Absolvent pražské DAMU ztvárnil také desítky rolí v českých filmech a seriálech. Je držitelem Českého lva za nejlepší mužský herecký výkon ve vedlejší roli.

Hodinky jsou moje vášeň a mám jich doma nepřeberné množství. K hodinkám PRIM, konkrétně k modelu Orlík, mám také vztah už dlouho. Ve 14 letech jsem vstoupil do Svazarmu kvůli létání, létal jsem sportovně, skákal jsem na padáku a Orlíky jsou prostě hodinky, které všichni lidé od letadel a od padáků znají, takže moje záliba v nich pochází hlavně odtud. PRIM Orlík jsou totiž hodinky, o kterých jsem si celý život říkal, že si je jednou pořídím. A teď je mám a rád je nosím, protože Orlíky mají tu obrovskou výhodou, že u nich nikdy nebudu mít pocit, že mám na ruce kýč.

Tomáš Třeštík

Český fotograf, který se v současné době věnuje převážně reklamní a portrétní fotografii. Je autorem nejen řady portrétů osobností české i světové umělecké scény, ale například také série netradičních fotografií pražských bezdomovců. Pracoval například na reklamních kampaních pro T-mobile, Komerční banku, ČSOB, Českou spořitelnu, Kofolu, Frisco nebo soubor La Putyka, spolupracuje také s časopisy, v poslední době například s magazínem Reportér.

Co mě osobně baví na hodinkách Prim? Tradice. Primky byly mé první hodinky. A na první hodinky se prostě nezapomíná. Patriotismus. Baví mě mít ve své sbírce kvalitní hodinky kompletně vyrobené v České republice. Osobní přístup. Strašně mě bavilo sledovat průběh vzniku mých Orlíků, projít si továrnu a uvědomit si, že z toho kusu ocele, z té chladné trubky, kterou jsem viděl na začátku ve skladu materiálu, se nakonec díky profesionálům, kterým jsem mohl chvíli koukat pod ruku, stanou tikající, žijící hodinky s příběhem.
Tomáš Třeštík.jpg
Robert Sovík.jpg

Robert Sovík

Mladý český podnikatel působící v New York City. Robert studoval v Praze a hrál lední hokej za tým HC Sparta Praha. Ve svých 20 letech odešel studovat do USA, kde se věnoval oboru ekonomie a zároveň hrál lední hokej za univerzitní hokejový tým na Hobart College ve státě New York.

Jedním z jeho projektů je USA Sport & Study, kde pomáhá mladým českým a slovenským sportovcům, kteří chtějí studovat a sportovat na univerzitách i středních školách v USA.

K Primkám mám speciální vztah. Při mé cestě do USA jsem si s sebou odvážel i své první, které jsem dostal od svého otce. Vždy se mi líbil jejich jednoduchý, elegantní styl a také mi připomínaly domov, kdykoliv jsem se na ně podíval. Jsem moc rád, že nosím na svém zápěstí hodinky, které byly kompletně vyrobeny v České republice a které představují tradici, zručnost a kvalitu.

Marek Botka

Strategický ředitel společnosti LogEx Logistics vystudoval několik škol a manažerské vzdělání si doplnil na universitě v Praze dosažením titulu MBA. V mládí se věnoval basketbalu a nyní aktivně provozuje squash a paragliding. V profesním životě jedná dynamicky a má rád dobře ukončenou práci s jasnými výsledky. Hledá inovativní postupy a mezi jeho významné milníky patří úspěšná spolupráce se světoznámými automobilkami a projektové vedení firem.

Myslím si, že hodinky PRIM Manufacture 1949 ve své podstatě říkají něco o nositeli právě této značky. Já mám rád detail, individualitu, kvalitu a jsem patriot. Logicky tedy můj výběr musel směřovat ke značce, ke které mám úctu, ke značce PRIM. Moje první hodinky byly Primky a dokonce i druhé hodinky od mých rodičů, které jsem dostal za vyznamenání, byly to tenkrát vodotěsné PRIM Sport. Na tuto tradici nyní navazuji elegantními hodinkami PRIM Diplomat a příběh tak může pokračovat.
Marek Botka.jpg