Upravit stránku
PRIM Automatic / kvalitní švýcarský strojek

PRIM Kupka 40 A

Kód produktu 71-094-347-00-1

  • Cena s DPH39 900 Kč

Objednat / dotázat se

Vážený zákazníku,

velmi nás těší Váš zájem o hodinky PRIM Kupka 40 A

V rámci prvního kontaktu s námi Vám bude přidělen obchodní specialista, na kterého se můžete kdykoli obracet a který spolu s Vámi vybere hodinky vhodné pro Vás či Vaše blízké/známé.

Níže prosím vyberte účel Vašeho zájmu o hodinky:

Mimořádné pánské hodinky PRIM Kupka vznikly původně v limitované edici u příležitosti výstavy díla světoznámého českého malíře a grafika Františka Kupky. Na počest tohoto významného umělce byl vytvořen zcela ojedinělý design číselníku, který byl inspirován Kupkovým dílem. Jeho návrh vytvořil vynikající grafik a spolumajitel sbírky Kupkových grafických listů Jiří Lammel. Hodinky si získaly mimořádnou oblibu našich zákazníků, proto později vznikla také otevřená edice.

Originální číselník se vymyká hodinářským zvyklostem. Jeho jemné linie harmonicky dotváří Kupkův podpis, asymetricky umístěný na spojnici os hodinových ruček a datumového okénka. Celkovou grafickou vyváženost dotváří ručky modřené žíháním a netradiční umístění loga PRIM Automatic na obvodu druhého kvadrantu číselníku.

Hodinky patří do řady PRIM Automatic a jsou osazeny kvalitním švýcarským strojkem s automatickým nátahem. Ostatní komponenty hodinek, jako je pouzdro, korunka, ručky nebo číselník, byly vyrobeny v novoměstské manufaktuře naší společnosti. Modely z této řady nesou označení PRIM AUTOMATIC. Toto označení vychází z historie společnosti ELTON – klasické logo PRIM, vytvořené v roce 1969 konstruktérem Josefem Židem, je doplněno nápisem AUTOMATIC v podobě používané od roku 1978 na hodinky s upraveným automatickým kalibrem. Hodinky PRIM Kupka 40 A jsou vyráběny s pouzdrem z leštěné nerezové oceli, safírovým sklem a řemínkem z hovězí kůže. Prosklené zadní víko nabízí pohled na mechanický strojek.

Technické parametry

Modelová řada Linea
Číselník tištěný, sv. stříbřitý
Strojek PRIM kalibr 71 - automatický nátah
Náramek řemínek z hovězí kůže, hnědý, šíře 20 mm
Edice otevřená
Průměr pouzdra bez korunky 40  mm
Délka pouzdra přes nožky 48.7  mm
Výška pouzdra vč. skla a víka 11.5  mm
Povrchová úprava leštěno-broušené
Sklo safírové konvexní
Víko prosklené závitové
Korunka nerezová
Vodotěsnost 5  ATM
Materiál pouzdra nerezová ocel 316L

Kupka

Model inspirovaný dílem slavného českého malíře a grafika Františka Kupky. Nápaditý design hodinek můžete přizpůsobit svým preferencím změnou barvy ruček.