Upravit stránku

 

Mechanické hodinky s in-house strojky PRIM jsou nejvyšší modelovou řadou naší společnosti. Výroba a konstrukce mechanických strojků je nejnáročnější součástí hodinářského řemesla. Globálně existuje jen několik producentů, kteří jsou schopni „pod jednou střechou“ vyrobit kompletní mechanické hodinky. V rámci České republiky je ELTON hodinářská jedinou společností, která takto komplexní výrobu technologicky zvládne.

Hodinky s manufakturním strojkem jsou zpravidla označeny logem PRIM Manufacture 1949 a piktogramem Novoměstských oblouků. Tyto atributy zdůrazňují původ a exkluzivitu hodinek. In-house mechanickými strojky jsou osazeny převážně ikonické modely PRIM a také hodinky z našich výjimečných limitovaných edic.

Prim manufacture 1949.jpg
Prim automatic.jpg

 

Modelová řada mechanických hodinek s označením PRIM Automatic je určena pro zákazníky, kteří chtějí nosit české mechanické hodinky PRIM, zároveň však netrvají na in-house strojku. Střední třída náramkových hodinek je osazena kvalitním švýcarským strojkem. Ostatní komponenty hodinek včetně pouzdra, korunky nebo číselníku jsou vyrobeny v naší novoměstské manufaktuře. 

Modely z této řady nesou označení PRIM Automatic, které vychází z historie společnosti ELTON. Klasické logo PRIM, vytvořené v roce 1969 konstruktérem Josefem Židem, je doplněno nápisem AUTOMATIC v podobě používané od roku 1978 na hodinky s upraveným automatickým strojkem.  


 

Quartzové, tedy bateriové hodinky, tvoří nejdostupnější modelovou řadu z naší nabídky. Hodinky jsou osazeny velmi kvalitním švýcarským quartzovým strojkem. Ostatní komponenty hodinek včetně pouzdra, korunky nebo číselníku jsou vyrobeny v naší novoměstské manufaktuře. Hodinky z této řady jsou nejvhodnějším základem k vytvoření firemních hodinek.

Bateriové hodinky nesou jednoduché označení PRIM, které nejlépe koresponduje s moderním designem a minimalistickým pojetím většiny modelů z této základní modelové řady.

Prim.jpg