Upravit stránku
PRIM Manufacture 1949 / in-house mechanický strojek

PRIM Orlík II Tobruk

Kód produktu 98-196-446-42-1

Můžu získat podobné?
Tento model je již vyprodaný. Ale to není důvod ke zklamání! Naopak! Napište nám a my najdeme cestu, jak pro vás připravit podobný či najít řešení, které se vám bude líbit. Uděláme to rádi.

Hodinky PRIM Orlík II Tobruk L.E. z roku 2015 představují první primky zhotovené z titanu, které jsou díky šroubovací korunce schopny odolat zkušebnímu tlaku 10 ATM. Navíc titan z důvodu své vyšší tvrdosti dodává hodinkám zvýšenou odolnost proti poškrábání, přičemž celková hmotnost hodinek je oproti standardní ocelové verzi menší. Konvexní safírové sklo hodinek o tloušťce 2,5 mm je ze spodní strany opatřeno antireflexní vrstvou.

Závitové víko osazené safírovým sklem je označené pořadovým číslem hodinek v rámci limitované stokusové edice a motivem pouštní krysy, což bylo neformální označení pro spojenecké vojáky bránící přístav Tobruk. Červená barva obrázku vychází z historické předlohy. Číselník v barvě pouštního písku a černé ocelové ručky jsou opatřeny svítící barvou Super-LumiNova.

Nedílnou součást hodinek Prim Orlík II z limitované edice Tobruk tvořil obal s vyraženým logem Prim Manufacture 1949 a dřevěná dárková krabička s natisknutou historickou fotografií československého vojáka, příslušníka 11. východního československého praporu, vyfoceného u pevnůstky č. 19, kterou používali obránci Tobruku. Dále pak ještě náhradní řemínek, tzv. NATO strap, hodinářský šroubovák a mezinárodní záruční karta. Každý zákazník navíc obdržel další sběratelský unikát - knihu Byl jsem tobruckou krysou, vlastnoručně podepsanou přímým účastníkem bojů u Tobruku - brigádním generálem v.v. Stanislavem Hněličkou.

Limitované edice byla inspirována jednou z nejvýraznějších českých osobností, která se aktivně účastnila bojů proti nacismu. Armádní generál Karel Klapálek (1893-1984), rodák z Nového Města nad Metují, kde má naše společnost své sídlo, velel 11. východnímu československému praporu, který pomáhal bránit libyjský přístav Tobruk před německými a italskými útočníky.

Technické parametry

Modelová řada Orlík
Edice limitovaná
Průměr pouzdra bez korunky 42  mm
Délka pouzdra přes nožky 54.3  mm
Výška pouzdra vč. skla a víka 14.7  mm
Materiál pouzdra titan
Povrchová úprava tryskané
Číselník galvanoplastický, tištěný, reliéfní, luminiscenční, písečně béžová
Sklo safírové konvexní
Víko prosklené závitové
Strojek PRIM kalibr 98.01 - automatický nátah
Korunka nerezová, šroubovací
Vodotěsnost 10  ATM
Náramek šíře 22 mm, řemínek kaučukový, béžový

Orlík

Ikonický model představuje nekončící inspiraci pro tuto modelovou řadu. Zvolit můžete masivnější nebo subtilnější pouzdro, variantu s mimostřednou vteřinovou ručkou, s datumovým oknem nebo bez něj. Vstupte do světa nestárnoucí hodinářské legendy.