Upravit stránku
PRIM Automatic / kvalitní švýcarský strojek

PRIM OK-A BRONZ LE

Kód produktu 73-141-502-43-1

  • Cena s DPH49 900 Kč

Objednat / dotázat se

Vážený zákazníku,

velmi nás těší Váš zájem o hodinky PRIM OK-A BRONZ LE

V rámci prvního kontaktu s námi Vám bude přidělen obchodní specialista, na kterého se můžete kdykoli obracet a který spolu s Vámi vybere hodinky vhodné pro Vás či Vaše blízké/známé.

Níže prosím vyberte účel Vašeho zájmu o hodinky:

Hodinky z limitované edice PRIM OK-A BRONZ patří mezi sportovněji laděné modely, díky minimalistickému designu jsou však vhodné pro každodenní nošení. Působivé je masivní bronzové pouzdro, originální vzhled hodinek dotváří tmavě zelený číselník. Model je osazen kvalitním švýcarským strojkem ETA. Ostatní komponenty hodinek včetně pouzdra, korunky, ručky i číselníku byly vyrobeny v naší novoměstské manufaktuře.  


Designem se prolíná inspirace historií československého civilního letectví. Vteřinová ručka je zakončena písmeny „OK“, kterými se již od roku 1930 označují československá a později česká civilní letadla. Stejný nápis najdeme i na číselníku. Datumové okno je netradičně umístěno na pozici šesté hodiny. Toto řešení umocňuje čistý vzhled modelu. Nápis Nové Město nad Metují pod datumovým oknem upozorňuje na místo původu hodinek. Zadní víko zdobí dvoulistá okřídlená vrtule. Stejný znak se nacházel na knoflících předválečných stejnokrojů zaměstnanců ČSA. Světle hnědý řemínek je ozdobně prošit v barvách trikolory. 


Pouzdro hodinek je vyrobeno z bronzu. Tento kov se po staletí používá pro výrobu šperků a uměleckých předmětů. Kouzlo bronzu spočívá v povrchové ušlechtilé patině, která mu v průběhu času dodá zcela originální vzhled. Patina bronz chrání před hloubkovou oxidací, která by mohla povrch poškodit do hloubky, proto není nutné a dokonce ani vhodné ji odstraňovat. Pokud ale majitel není se vzniklou patinou spokojen, lze hodinky opět vrátit do původního stavu. Aby nedošlo k nežádoucí oxidaci po reakci s pokožkou, je zadní víko i korunka vyrobeno z oceli s povrchovou úpravou DLC v černé barvě. 

Technické parametry

Modelová řada OK-A
Číselník tištěný, luminiscenční, zelený
Strojek PRIM kalibr 73 - automatický nátah
Náramek řemínek z hovězí kůže, hnědý, šíře 20 mm
Edice limitovaná - 100 ks
Průměr pouzdra bez korunky 40  mm
Délka pouzdra přes nožky 48  mm
Výška pouzdra vč. skla a víka 11.2  mm
Povrchová úprava broušené
Sklo safírové konvexní
Víko plné nerezové s DLC povrchem, závitové
Korunka nerezová, šroubovací, povrch DLC
Vodotěsnost 10  ATM
Materiál pouzdra bronz

LETECKÉ MODELY