Upravit stránku
PRIM Manufacture 1949 / in-house mechanický strojek

PRIM Masaryk LE

Kód produktu 93-004-497-00-01

  • Cena s DPH99 900 Kč

Objednat / dotázat se

Vážený zákazníku,

velmi nás těší Váš zájem o hodinky PRIM Masaryk LE

V rámci prvního kontaktu s námi Vám bude přidělen obchodní specialista, na kterého se můžete kdykoli obracet a který spolu s Vámi vybere hodinky vhodné pro Vás či Vaše blízké/známé.

Níže prosím vyberte účel Vašeho zájmu o hodinky:

Výjimečná limitovaná edice PRIM Masaryk vznikla jako připomínka 170 let od narození prvního československého prezidenta Tomáše Garrigue Masaryka (TGM), který byl bezesporu jednou z nejvýznamnějších osobností našich novodobých dějin. Proto si konstruktéři a designéři naší společnosti ELTON hodinářská dali na této edici mimořádně záležet.

Model PRIM Masaryk patří mezi společenské hodinky s nadčasovým designem a promyšlenou, zároveň však decentně použitou symbolikou. Na minimalisticky pojatém číselníku zaujme na první pohled nejvýznamnější konstrukční a designová novinka novoměstských hodinářů – ukazatelem času je netradičně jen jediná ručka, modřená žíháním. Ta se otočí kolem číselníku klasicky za 12 hodin, kroužek na jejím kratším konci ukazuje celé hodiny. Delší konec ručky upřesňuje čas na vnější stupnici, kde je vždy hodina rozdělena v pětiminutových intervalech mezi dvěma zvýrazněnými indexy.

Číselník, na kterém se prolínají barvy charakteristické pro někdejší Československo i pro dnešní Českou republiku, dále zdobí letopočet Masarykova narození. Iniciály TGM jsou vyvedené v červené barvě, stejně jako zvýrazněná číslice 1, která symbolizuje fakt, že Masaryk byl prvním československým prezidentem. Jednoduché lineární logo PRIM Manufacture 1949 je použito v souladu s modernistickým pojetím designu hodinek.

Lehké pouzdro z leštěné oceli je dílem Studia Olgoj Chorchoj. Hodinky jsou osazeny manufakturním strojkem PRIM s ručním nátahem. Zadní dýnko zdobí piktogram Novoměstských oblouků, který zdůrazňuje původ hodinek i použití in-house strojku a dále Velký státní znak ČSR, jenž se používal v době tzv. První republiky (1918–1938).

Celkový vzhled dotváří kožený řemínek vyrobený speciálně pro tuto edici Brašnářstvím Tlustý, který zdobí nápadité prošití v barvě trikolory.

Technické parametry

Modelová řada Masaryk
Číselník tištěný, bílý
Strojek PRIM kalibr 93.00 - ruční nátah
Náramek řemínek z hovězí kůže, černý, šíře 20 mm
Edice limitovaná - 100 ks
Průměr pouzdra bez korunky 40  mm
Délka pouzdra přes nožky 45.7  mm
Výška pouzdra vč. skla a víka 9  mm
Povrchová úprava leštěno-tryskané
Sklo safírové sférické
Víko plné naklapávací
Korunka nerezová
Vodotěsnost 5  ATM
Materiál pouzdra nerezová ocel 316L

Republika

Společenské hodinky s moderním minimalistickým designem číselníku a lehkým elegantním pouzdrem. Zvolit můžete bílou nebo černou variantu číselníku.