Upravit stránku
PRIM Manufacture 1949

PRIM ELTON Sport LE

Kód produktu 94-137-016-00-3

Zeptat se na dostupnost

Ověřte si, zda vám tento model dokážeme připravit na zakázku.

Limitovaná edice ELTON Sport byla inspirována prvními českými sportovními hodinkami pro civilní použití. Moderní technologie a použité materiály odpovídají novým požadavkům 21. století – to je to jediné, co hodinky z této limitované edice odlišuje od původních ELTON SPORT. Jejich design je dodnes pro mnohé prototypem toho, jak by měly pánské sportovní hodinky vypadat.

Limitovaná edice zachovala i jeden z legendárních původních prvků tohoto modelu. Garantovaná vodotěsnost hodinek byla původně 5 AT a na tuto hodnotu byla v roce 1970 vyrobena i raznice s nápisy na dno hodinek. Pak však došlo k navýšení této hodnoty na 6 AT. Aby se nemusela vyrábět nová raznice, byla v eltonské nástrojárně pozměněna číslice „5“ na „6“. Výsledkem byl neobvyklý novotvar, později sběrateli hodinek PRIM nazvaný „eltonská šestka“.

Limitovaná edice byla vyrobena v počtu pouhých 50 kusů. Hodinky jsou osazeny strojkem PRIM kalibr 94 a jejich balení bylo doplněno o upravený reprint původní miniaturní brožury, která obsahovala Návod na použití a Záruční list.

Technické parametry

Modelová řada Sport
Edice limitovaná
Průměr pouzdra bez korunky 37  mm
Délka pouzdra přes nožky 45.2  mm
Výška pouzdra vč. skla a víka 12.3  mm
Materiál pouzdra nerezová ocel 316L
Povrchová úprava broušené
Číselník černý, tištěný, luminiscenční
Sklo safírové konvexní
Víko plné závitové
Strojek PRIM kalibr 94.00 - ruční nátah
Korunka nerezová
Vodotěsnost 6  ATM
Náramek řemínek kaučukový, černý, šíře 19 mm

Sport

Sportovní hodinky odkazují na oblíbený model, který se v 60. letech stal vzorem pro všechny ostatní československé sportovní hodinky. Vybrat můžete z několika barevných variant a dvou velikostí pouzdra.