Upravit stránku
PRIM Manufacture 1949 / in-house mechanický strojek

PRIM Brusel 42

Kód produktu 93-002-469-00-1

Můžu získat podobné?
Tento model je již vyprodaný. Ale to není důvod ke zklamání! Naopak! Napište nám a my najdeme cestu, jak pro vás připravit podobný či najít řešení, které se vám bude líbit. Uděláme to rádi.

Modelová řada PRIM Brusel je volně inspirována klasickými společenskými primkami, jejichž vznik je datován do roku 1964. Design hodinek a zejména grafické zpracování číselníku reflektuje trendy nově vznikajícího průmyslového výtvarnictví v tehdejším Československu a je tedy možné jej zahrnout do období označovaného jako Bruselský styl. Na minimalistickém číselníku je číslice 12 definována tak, aby byl zdůrazněn jejich elegantní tvar nesoucí rukopis tohoto stylu.

Hodinky jsou osazeny cylindrickým safírovým sklem, které respektuje tvar původních plastových skel používaných ve druhé polovině minulého století. Sklo je vybroušené z jednoho kusu safírového krystalu.

Jednoduchý a klasický tvar pouzdra je umocněn sraženou hranou, která probíhá po celém obvodu hodinek od kraje jedné nožky ke druhé. Průměr pouzdra 42 mm se osvědčil u zákazníků, kteří upřednostňují výraznější rozměry pouzdra i u společenských modelů.

Hodinky jsou osazeny in-house mechanickým strojkem s ručním nátahem, korunku zdobí piktogram Novoměstských oblouků, který odkazuje na místo výroby hodinek. Řemínek z krokodýlí kůže vhodně doplnil exkluzivní vzhled tohoto modelu.

Technické parametry

Modelová řada Brusel
Číselník tištěný, sv. stříbřitý
Strojek PRIM kalibr 93.00 - ruční nátah
Edice otevřená
Průměr pouzdra bez korunky 42  mm
Délka pouzdra přes nožky 52.9  mm
Výška pouzdra vč. skla a víka 12.5  mm
Povrchová úprava leštěno-broušené
Sklo safírové cylindrické
Víko prosklené, upevněné šroubky
Korunka nerezová
Vodotěsnost 5  ATM
Náramek řemínek z krokodýlí kůže, černý, šíře 22 mm
Materiál pouzdra nerezová ocel 316L

Brusel

Hodinky inspirované tzv. Bruselským stylem, který proslavil československý design v 60. letech 20. století. Vybírat můžete ze dvou velikostí pouzdra a několika designů číselníku.