Upravit stránku
PRIM / bateriový strojek

PRIM Big Shock Racing

Kód produktu 38-930-491-00-1

Můžu získat podobné?
Tento model je již vyprodaný. Ale to není důvod ke zklamání! Naopak! Napište nám a my najdeme cestu, jak pro vás připravit podobný či najít řešení, které se vám bude líbit. Uděláme to rádi.

Naše společnost ELTON hodinářská vyrobila tento speciální model hodinek pro dakarskou posádku dlouhodobě nejúspěšnějšího českého týmu Martina Macíka. Piloty kamionů na náročných etapách závodu Dakar 2018 provázely hodinky PRIM, navržené a vyrobené ve spolupráci s týmem Big Shock Racing. „Při závodech je čas jednou z nejdůležitějších veličin. Na Dakaru proto musím mít hodinky, na které je spolehnutí, a jsem rád, že budou od české značky Prim. Rád se spojuji s kvalitními výrobky vyrobenými u nás," říká kmenový jezdec týmu Big Shock Racing v kategorii kamionů Martin Macík mladší.

Pro tuto příležitost jsme vyvinuli zcela nový model, který nejlépe odpovídá extrémním podmínkám závodu. Vedle moderního sportovního designu měly hodinky i celou řadu konstrukčních vylepšení. Například nové konstrukční řešení upínací vložky redukovalo celkovou váhu hodinek, což je samozřejmě především u sportovních modelů žádoucí.

V chronografu Big Shock Racing byla také poprvé v tlačítkách použita protiprašná teflonová vložka, která zabraňuje nečistotám vstupovat do pružného systému tlačítek. Tím zároveň brání vysychání lubrikantu a prodlužuje funkční životnost hodinek. Pouzdro bylo upraveno technologií DLC, díky které je povrch velmi odolný vůči poškrábání, korozi, působení vysokých teplot i kyselin. Samozřejmostí je safírové sklo s antireflexní úpravou. Tlačítka byla vyrobena z duralové slitiny a jsou chemicky eloxována do červena, což ozvláštňuje celkový vzhled modelu PRIM Big Shock Racing.

Hodinky nosili všichni členové týmu Big Shock Racing a zakoupit si tento model v designu Dakaru měli možnost i jejich fanoušci.

Technické parametry

Modelová řada Big Shock Racing
Strojek PRIM kalibr 38 - baterie
Číselník tištěný, šedo-černý
Náramek řemínek kaučukový, černý, šíře 22 mm
Vodotěsnost 5  ATM
Korunka nerezová DLC
Víko plné závitové
Sklo safírové konvexní
Povrchová úprava tryskané DLC
Výška pouzdra vč. skla a víka 12.3  mm
Délka pouzdra přes nožky 55.6  mm
Průměr pouzdra bez korunky 45  mm
Edice otevřená
Materiál pouzdra nerezová ocel 316L

Elton Chrono

Hodinky ELTON CHRONO jsou výsledkem téměř roční práce novoměstských hodinářů, kteří vyvinuli zcela nový moderní model.