Upravit stránku
PRIM Manufacture 1949 / in-house mechanický strojek

PRIM Skeleton LE

Kód produktu 93-004-326-00-1

Můžu získat podobné?
Tento model je již vyprodaný. Ale to není důvod ke zklamání! Naopak! Napište nám a my najdeme cestu, jak pro vás připravit podobný či najít řešení, které se vám bude líbit. Uděláme to rádi.

Hodinky PRIM Skeleton, které vznikly ve spolupráci se slovenskými šperkaři a hodináři Michalem Molnárem a Igorem Fábrym, jsou výjimečné ve všech směrech. Vyrobeny byly jen dvě desetikusové limitované edice postavené na základě in-house strojku PRIM, kalibr 93.

K vytvoření jediného kusu bylo potřeba téměř 600 hodin práce skutečných mistrů svého řemesla – nadaných šperkařů i zkušených hodinářů. Vyrobené hodinky jsou osazeny ručně skeletonovaným a dekorovaným strojkem, ozdobeným drahými kameny, které vynikají pod průhledným dýnkem ze safírového skla.

První varianta hodinek má ručně skeletonovaný strojek osazený diamanty o průměru 0,6 mm až 2,1 mm. U druhé varianty je strojek ručně vyřezávaný a dekorovaný. Počet drahých kamenů aplikovaných na strojku se pohybuje od 200 do 215 v závislosti na konkrétním provedení a velikosti použitých diamantů. Hodinky PRIM Skeleton se vyráběly vždy na základě konkrétní objednávky s pouzdrem ze zlaté slitiny o ryzosti 750/1000 v bílé, žluté a červené barvě nebo z platiny o ryzosti 950/1000. V případě použití strojku osazeného diamanty je dalších 12 umístěných ve vnitřní části hodinkového pouzdra na místě hodinových indexů.  

Michal Molnár a Igor Fábry se věnují výrobě unikátních hodinek od roku 2006. Žijí a pracují v Bánské Bystrici na Slovensku.

Technické parametry

Modelová řada Skeleton
Edice limitovaná
Průměr pouzdra bez korunky 40  mm
Délka pouzdra přes nožky 48.7  mm
Výška pouzdra vč. skla a víka 11  mm
Materiál pouzdra nerezová ocel 316L
Povrchová úprava leštěné
Číselník skeletonovaný, s diamanty
Sklo safírové konvexní
Víko prosklené, upevněné šroubky
Strojek PRIM kalibr 93.00 - ruční nátah
Korunka nerezová
Vodotěsnost 3  ATM
Náramek řemínek z aligátoří kůže, černý, šíře 20 mm

Skeleton

Exkluzivní hodinky, které jsou díky několika stům hodin ruční práce a použití drahých kamenů skutečným uměleckým dílem. Zvolit můžete variantu z nerezové oceli nebo z drahých kovů.