Upravit stránku
PRIM / bateriový strojek

PRIM SVATOVÁCLAVSKÉ 36 Q

Kód produktu 38-921-427-00-1

  • Cena s DPH14 900 Kč

Objednat / dotázat se

Vážený zákazníku,

velmi nás těší Váš zájem o hodinky PRIM SVATOVÁCLAVSKÉ 36 Q

V rámci prvního kontaktu s námi Vám bude přidělen obchodní specialista, na kterého se můžete kdykoli obracet a který spolu s Vámi vybere hodinky vhodné pro Vás či Vaše blízké/známé.

Níže prosím vyberte účel Vašeho zájmu o hodinky:

PRIM Svatováclavské jsou klasické společenské hodinky s netradičním designem číselníku z oblíbené modelové řady Linea. Hodinky připomínají odkaz sv. Václava – významné historické osobnosti a patrona českých zemí. Na elegantním číselníku vynikají indexy označené římskými číslicemi. Decentní nápis velebí nejznámějšího českého světce latinským nápisem ve znění: „Sanctus Venceslaus, Dux Bohemiae, Dei Gratia", tedy „Svatý Václav, z Boží milosti kníže český“.

Tištěný číselník, který se standardně vyrábí jen ve stříbrné barvě, nese jednoduché logo PRIM, kterým jsou hodinky z Nového Města nad Metují označovány od roku 1969. Zajímavostí je, že toto logo bylo konstruktérem a designérem Josefem Židem vytvořeno také z toho důvodu, že národní podnik ELTON začal v té době s výrobou dámských hodinek. Původní tzv. bochánkové logo bylo nevyhovující, protože vzhledem ke své komplikovanosti bylo na drobnějším číselníku dámských hodinek špatně čitelné. Druhým důvodem bylo, že konstruktéři v socialistickém Československu, kteří měli na starosti nejen technickou stránku, ale i vzhled hodinek, sledovali světové trendy. Tradiční značky v té době používaly převážně takto minimalistická a designově čistá loga.

Hodinky jsou osazeny kvalitním švýcarským quartzovým strojkem.

Technické parametry

Modelová řada Svatováclavské
Edice otevřená
Průměr pouzdra bez korunky 36  mm
Délka pouzdra přes nožky 43.5  mm
Výška pouzdra vč. skla a víka 10.8  mm
Materiál pouzdra nerezová ocel 316L
Povrchová úprava leštěno-broušené
Číselník tištěný, sv. stříbřitý
Sklo safírové konvexní
Víko plné závitové
Strojek PRIM kalibr 38 - baterie
Korunka nerezová
Vodotěsnost 5  ATM
Náramek řemínek z hovězí kůže, hnědý, šíře 18 mm

Svatováclavské

Společenské hodinky, určené nejen pro patrioty, odkazují na nejvýznamnějšího českého světce. Vybírat můžete z několika barevných variant číselníku a dvou velikostí pouzdra.