Upravit stránku
PRIM / bateriový strojek

PRIM Mucha Mystery 36 Q

Kód produktu 37-227-427-00-1

  • Cena s DPH18 900 Kč

Objednat / dotázat se

Vážený zákazníku,

velmi nás těší Váš zájem o hodinky PRIM Mucha Mystery 36 Q

V rámci prvního kontaktu s námi Vám bude přidělen obchodní specialista, na kterého se můžete kdykoli obracet a který spolu s Vámi vybere hodinky vhodné pro Vás či Vaše blízké/známé.

Níže prosím vyberte účel Vašeho zájmu o hodinky:

Hodinky PRIM Mucha Mystery jsou inspirovány dílem českého secesního malíře a grafika Alfonse Muchy. Hlavním motivem je žena, kterou slavný umělec ve svém díle znázorňuje jako éterickou, mysteriózní bytost. Původní prvky z Muchových plakátů jsou však minimalizovány v duchu moderního designu hodinek.

Elegantní číselník zdobí florální výjev nesoucí v sobě symboliku koloběhu a plynutí času. Tvar ruček je inspirován uměleckým stylem secese. Zajímavým prvkem, který dodává hodinkám na výjimečnosti, je vnitřní tisk na skle číselníku. Indexy a čísla se jakoby vznáší nad samotným číselníkem, který tím získal mimořádnou lehkost.

Kožený řemínek a zadní víko hodinek zdobí silueta ženy z plakátu „Monaco – Monte Carlo“, který Mucha vytvořil okolo roku 1890. Hodinky vznikly ve třech barevných variantách – modré, zelené a růžové. Jemné odstíny vycházejí z barevné palety tohoto Muchova díla – modrá reprezentuje Středozemní moře, zelená a růžová pak květiny, kterými je na plakátu obklopena vyobrazená dívka.

Hodinky vznikly ve spolupráci se společností BigMedia, která je producentem historicky nejúspěšnější výstavy výtvarného umění v ČR – vystavení nejrozsáhlejší sbírky Muchovy tvorby, která je nyní ve vlastnictví Nadačního fondu Richarda Fuxy.

Alfons Mucha (1860-1939) byl světoznámým českým secesním malířem, grafikem a novinářem. Proslavil se zejména užitným uměním, jako jsou plakáty, etikety, knihy, šperky nebo nábytek. Především jeho tvorba v oblasti plakátů, kalendářů či reklam je známá a oblíbená nejenom mezi českou veřejností. Kromě komerční činnosti tvořil i vlastenecky, a to v podobě monumentálního zpracování velkoformátových obrazů Slovanská epopej, do nichž vtiskl dějiny Čechů a dalších slovanských národů. Svůj sen, jímž pro něj Slovanská epopej byla, však již nestihl dokončit.

Technické parametry

Modelová řada Linea
Edice otevřená
Průměr pouzdra bez korunky 36  mm
Délka pouzdra přes nožky 43.5  mm
Výška pouzdra vč. skla a víka 10.8  mm
Materiál pouzdra nerezová ocel 316L
Povrchová úprava leštěno-broušené
Číselník tištěný, sv. modrý
Sklo safírové konvexní
Víko plné závitové
Strojek PRIM kalibr 37 - baterie
Korunka nerezová
Vodotěsnost 5  ATM
Náramek řemínek z hovězí kůže, modrý, šíře 18 mm

Mucha Mystery

Hodinky inspirované stylem secese a dílem světoznámého umělce Alfonse Muchy. Ze tří dostupných barevných variant si vybere každá dáma podle svých preferencí.