Upravit stránku
PRIM / bateriový strojek

PRIM Mucha Mystery 36 Q

Kód produktu 37-227-427-00-1

  • Cena s DPH18 900 Kč

Objednat / dotázat se

Vážený zákazníku,

velmi nás těší Váš zájem o hodinky PRIM Mucha Mystery 36 Q

V rámci prvního kontaktu s námi Vám bude přidělen obchodní specialista, na kterého se můžete kdykoli obracet a který spolu s Vámi vybere hodinky vhodné pro Vás či Vaše blízké/známé.

Níže prosím vyberte účel Vašeho zájmu o hodinky:

Hodinky PRIM Mucha Mystery jsou inspirovány dílem českého secesního malíře a grafika Alfonse Muchy. Hlavním motivem je žena, kterou slavný umělec ve svém díle znázorňuje jako éterickou, mysteriózní bytost. Původní prvky z Muchových plakátů jsou však minimalizovány v duchu moderního designu hodinek.

Elegantní číselník zdobí florální výjev nesoucí v sobě symboliku koloběhu a plynutí času. Tvar ruček je inspirován uměleckým stylem secese. Zajímavým prvkem, který dodává hodinkám na výjimečnosti, je vnitřní tisk na skle číselníku. Indexy a čísla se jakoby vznáší nad samotným číselníkem, který tím získal mimořádnou lehkost.

Kožený řemínek a zadní víko hodinek zdobí silueta ženy z plakátu „Monaco – Monte Carlo“, který Mucha vytvořil okolo roku 1890. Hodinky vznikly ve třech barevných variantách – modré, zelené a růžové. Jemné odstíny vycházejí z barevné palety tohoto Muchova díla – modrá reprezentuje Středozemní moře, zelená a růžová pak květiny, kterými je na plakátu obklopena vyobrazená dívka.

Hodinky vznikly ve spolupráci se společností BigMedia, která je producentem historicky nejúspěšnější výstavy výtvarného umění v ČR – vystavení nejrozsáhlejší sbírky Muchovy tvorby, která je nyní ve vlastnictví Nadačního fondu Richarda Fuxy.

Alfons Mucha (1860-1939) byl světoznámým českým secesním malířem, grafikem a novinářem. Proslavil se zejména užitným uměním, jako jsou plakáty, etikety, knihy, šperky nebo nábytek. Především jeho tvorba v oblasti plakátů, kalendářů či reklam je známá a oblíbená nejenom mezi českou veřejností. Kromě komerční činnosti tvořil i vlastenecky, a to v podobě monumentálního zpracování velkoformátových obrazů Slovanská epopej, do nichž vtiskl dějiny Čechů a dalších slovanských národů. Svůj sen, jímž pro něj Slovanská epopej byla, však již nestihl dokončit.

Technické parametry

Modelová řada Linea
Číselník tištěný, sv. modrý
Strojek PRIM kalibr 37 - baterie
Náramek řemínek z hovězí kůže, modrý, šíře 18 mm
Edice otevřená
Průměr pouzdra bez korunky 36  mm
Délka pouzdra přes nožky 43.5  mm
Výška pouzdra vč. skla a víka 10.8  mm
Povrchová úprava leštěno-broušené
Sklo safírové konvexní
Víko plné závitové
Korunka nerezová
Vodotěsnost 5  ATM
Materiál pouzdra nerezová ocel 316L

Mucha Mystery

Hodinky inspirované stylem secese a dílem světoznámého umělce Alfonse Muchy. Ze tří dostupných barevných variant si vybere každá dáma podle svých preferencí.