CZ  |  EN
News

Czech Design Week 2017

Czech Design Week 2017


PRIM na czech design weeku

PRIM na czech design weeku

ELTON hodinářská a.s. z Nového města nad Metují, jediný český výrobce hodinek tradiční značky PRIM, představí v květnu 2017 to nejlepší ze své produkce v rámci tradiční přehlídky českého designu Czech Design Week.


Návštěvníci se mohou těšit na inovativní pojetí expozice, která srovnává ikonické modely PRIM z novoměstské továrny v jejich původní historické podobě se současnou produkcí firmy. Autoři instalace Cyril Dunděra, Ondřej Lalák a Jan Večerek zvolili netradiční prezentaci ve tvaru číselníku hodinek, kde v každém pětiminutovém úseku čeká na návštěvníky nová část expozice. Pomocí hodinářské lupy si budou moci prohlédnout, jak do detailu propracované jsou náramkové hodinky z novoměstské továrny. „V naší expozici se odráží síla tradice, pracovali jsme také s hodinářskou symbolikou, která provází celou instalaci,“ říká jeden z autorů, Cyril Dunděra a pokračuje:“Chtěli jsme vzdát hold ruční výrobě hodinek, ve které hraje podstatnou roli i ten nejmenší detail. Stačí malá odchylka a hodinky nebudou fungovat, je fascinující, jak náročnou výrobu se podařilo vybudovat v tak malé zemi, jako je Česká republika. Proto instalace klade největší důraz právě na detaily.“ Expozici českých hodinek PRIM si můžete prohlédnout 8. – 14.5. v prostorách DUP36 (Národní 36, Praha 1).

„Pro naše výrobky je charakteristický nadčasový design, hodinky PRIM z naší manufaktury, s nadsázkou řečeno, nestárnou,“ říká generální ředitel ELTON hodinářská Martin Pabiška. „Nepodléháme krátkodobým módním trendům, naše hodinky se dědí i v několika generacích a jejich vzhled je i po několika desetiletích stále aktuální. Z hlediska technologie i materiálů jsou samozřejmě dnešní hodinky na mnohem vyšší úrovni, než třeba před 40 lety, v designu však zachováváme dobře rozpoznatelnou „DNA PRIM“. Je to tradice, české stříbro, na které jsme velmi pyšní.“


Contact Us

ELTON hodinářská, a.s.

Náchodská 2105

549 01 Nové Město nad Metují

© 2005-2018, ELTON hodinářská, a.s. - České hodinky PRIM

This website uses to provide services and traffic analysis cookies. Confirming using consent. Ok More information